Esmaspäeval, 11. jaanuaril kl 18 ootame Sind kohtuma Pärnu Keskraamatukogus ( Akadeemia 3) särava lektori ja hinnatud arsti RENE BÜRKLANDIGA.
Külmapoisid on kohal … Kuidas talveks organism ette valmistada, viirustele ja külmetushaigustele ninanips anda ning hoiduda pimeda aja masendusest? Selleteemalise seminari peab särav lektor ja hiina meditsiini arst RENE BÜRKLAND, kelle sulest on ilmunud raamat “Tervise alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele”
“Kaamose eel tuleks tempot alla tõmmata – looduses on talv sissevaatamise aeg, samamoodi peaks ka inimene sel perioodil rahulikumalt võtma,” seletab Bürkland. Ta hoiatab ka liigse muretsemise, ülemõtlemise, üleõppimise ja liigse vaimse töö eest, kuna need tegevused kahjustavad põrna ja kõhunääret, mis hiina meditsiini järgi vastutavad meie seedimise ja ainevahetuse eest.
Toitumise osas soovitab Bürkland talvel pigem soolaseid ja mõru maitsega toite, mis aitavad energiakeha sissepoole viia. Ka soojendavaid toite, aga mitte teravaid – viimased teevad nahapoorid lahti ja viivad soojuse välja. Kodumaistest taimedest sobivad küüslauk, mädarõigas, sinep, erinevad soolatud toidud, hapukapsas jms, vürtsidest on talveks head kaneel ja muidugi ingver.
“Haigus on Hiina filosoofia järgi õppetund. See tuleb siis, kui oleme midagi valesti teinud. Kui mõistame, mida valesti tegime, saab järgmine kord haigust vältida, isegi nakkushaigusi. Ei hakka ju grippki kõigile külge, vaid ainult neile, kel immuunsus nõrgem. Immuunsus aga nõrgeneb, kui elu on tasakaalust väljas,” on dr Bürkland öelnud.
Hiina tohri nõuandeid ajakirjandusest:
http://www.hiinameditsiin.ee/meist/meedia
Miks ikkagi toetub mitmekordse meditsiiniharidusega Rene Bürkland inimeste ravimisel peamiselt iidsele idamaisele tarkusele? Kuuleme loengus!
“Haigus on Hiina filosoofia järgi õppetund. See tuleb siis, kui oleme midagi valesti teinud. Kui mõistame, mida me valesti tegime, saab järgmine kord haigust vältida, isegi nakkushaigusi. Ei hakka ju grippki kõigile külge, vaid ainult neile, kel immuunsus nõrgem. Immuunsus aga nõrgeneb, kui elu on tasakaalust väljas,” on dr Bürkland öelnud. Millest aga vestab kevadväsimus?
NB! Pärast loengut tutvustab dr Bürkland hiina tervisetooteid!
Rene Bürkland on neli aastat õppinud Nanjingi ja Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong’i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Täna võtab ta seal vastu patsiente ja õpetab Hiina meditsiini ja qigong’i.
Seminari osalustasu: ettemaksuna kuni 10.jaanuar 12 € (Enesetäiendajate Selts arvele EE951010220095828012 , märksõna: 11. jaanuar + osaleja nimi), hiljem ja kohapeal 15 €.