Neljapäeval, 31.07 kell 18.00-19.30 Pärnu Keskraamatukogu( Akadeemia 3) alumises saalis. Osalustasu 10 €.
Vabas vormis õhtu, kus on võimalus esitada küsimusi arstile, kelle arusaamad universumi toimimisest ja inimkeha funktsioneerimisest ei ole kammitsetud piiravatest uskumustest ning kellele ei ole võõrad vaimsed enesearengupraktikad.
Suvine kuumus on küll tore, kuid suur päevitamine või pikaaegne päikese käes viibimine võivad tekitada tõsiseid terviseprobleeme. Levinumad neist on päikesepiste ja kuumarabandus. Kuumarabanduse põhilisemad sümptomid on eeskätt süvenev peavalu ja iiveldus, millele hiljem järgneb oksendamine. Võib tekkida minestustunne ehk silme ees lööb täpiliseks, kõrvus hakkab kohisema ja pea ringlema. Iseloomulik on kõrge palavik, mis algab külmavärinate ja palaviku kiire tõusuga.
Suurema ülekuumenemisriski toovad kaasa
· kroonilised kilpnäärmehaigused;
· kroonilised südame-veresoonkonna haigused;
· rasvumine.
Kuumuse ohtlikkust suurendavad mõned ravimid, sealhulgas:
· moodsad rahustid;
· trankvillisaatorid;
· psüühilisi talitlusi pärssivad neuroleptikumid;
· parkinsonismivastased preparaadid, mis häirivad organismi soojusregulatsioonisüsteemi talitlust.
Ka ägenevad pikalt kestva soojalaine ajal paljud kroonilised haigused, kuna haige organism peab energiat kulutama kuumaga toime tulekuks, näiteks keha jahutamiseks, mis on päris energiamahukas töö. Samuti lülitatakse kuuma ilmaga sisse kliimaseadmeid, mille vale kasutamine kutsub esile hingamisteede haigusi. Lisaks saavad kuumarabandusi inimesed, kes liigapalava ilmaga spordivad või füüsilist tööd teevad.
Kuidas hoida ennast tasakaalus ja terve ? Kuidas suvel sügisesesi haigusi ennetada?
Tegelikult peaksime jõudma sinnamaani, et elame loodusega kooskõlas- kogu aeg kulgeme nii, et meil on hea olla. Kui on juba ebamugav olla ja keha annab endast märku, siis järelikult oleme midagi valesti teinud.
Õpime koos!
Väärtuslik info tervise hoidmise võimalikkusest kogenud arstilt!